Skip to content
Купи!

CIRCLE | Svetlo дрвенa рачно изработена маса design by Sara Simoska

ден 34,500.00

Circle масите и столиците се креативен мебел кој што ќе го освои вашиот простор.

Едно парче е достапно на залиха веднаш,
По трошење на залихата производот ќе биде рачно изработен за период од 14 до 30 дена. 

Circle масите и столиците се креативен мебел кој што ќе го освои вашиот простор. Circle масата е составена од круг подлога поставена на ногарки кои што се закривени за 30 степени и со тоа создаваат уникатно искуство. Оваа маса е изработено од парена бука во две бои крем и црна. Можете да ја користите како маса за во вашата дневна соба, канцеларија за состаноци, фоаје на хотел и ресторан.

  • Материјалите се од Скопје.
  • Рачната изработка е во Скопје.
  • Масата е изработенa од парена бука и е достапнa во две бои: натур и црна.

Сара Симоска е архитект и дизајнер од Скопје. Своите магистарски студии ги има завршено на универзитетот Политекнико ди Милано. Сара има освоено бројни интернационални награди за архитектура и дизајн во Италија, Русија, Србија, Словенија и Шпанија. Првата дизајн колекција мебел Movable  ја објавува во 2020та година, за време на Ковид пандемијата. Во 2021 година, на оваа колекција и се придружија уште 4 други колекции: Mother, Circle, Improv и Click Clack. Сите дизајни на Сара Симоска се изработени од природен материјал дрво, сите се рачна изработка, со големо внимание на деталите.

 

 

 

Димензии 108 × 100 × 36.5 cm
Боја

натур, црна

Вие исто така би сакале…