Skip to content

Антибактериски сапун МЕД и МЛЕКО срце by Pura Perla

ден 340.00

Сапун без вештачки ароми и бои. Збогатен со мед и со млеко за дополнителна хидратација кој кожата ќе ја остави негувана, нежна и мека на допир. Добиен по пат на ладен процес, одговара на сите типови на кожа. Безбеден за сите возрасти.

Pura Perla e македонски бренд кој произведува природна, рачно изработена козметика. Козметиката не содржи парабени, минерални масла и други токсични супстанци  штетни за организмот. Производите се боени со природен минерал-мика. Нивниот асортиман содржи сапуни за лице и за тело, путери за туширање, масла за брада, маски за лице, серуми, пилинзи, балзами за усни и слично. Козметиката Pura Perla е еко-френдли и не се тестира на животни.

Вие исто така би сакале…