Skip to content

Уми M саксија за растение by Indoor Garden

ден 1,200.00

Јапанди колекцијата е совршен спој на едноставноста, минимализмот и природата, која создава мирна и топла средина. Значењето на оваа колекција поаѓа и е инспирирана од Јапанди стилот на уредување ентериер.

Димензии на садот

  • Висина: околу 17 cm
  • Дијаметар: околу 21 cm

Само 2 останати на залиха

Уникатен, бетонски сад кој му дава посебен шарм на просторот. Садот е исклучително издржлив, долготраен и лесен. Изработен е рачно од мешавина на бетон и природни материјали. Садовите се дел од Јапанди колекцијата на рачно изработени бетонски градини и садови за растенија – Concrete Gardens and Pots на Indoor Garden кои се изработени во неколку големини и форми.

Името на садот потекнува од јапонскиот збор Umi кој значи море на што нѐ асоцира длабочината на садот, кој всушност е еден од најдлабоките садови од оваа колекција.

Димензии 26 × 10 cm

Вие исто така би сакале…